OP - sozóna 2008/09

Nová sezona okresního přeboru pro nás začala koncem listopadu, přesněji 22.11., kdy jsme sehráli první mistrovské utkání proti týmu Starče. Vstup do sezony se nám vydařil a vybojovali jsme vítězství 5:2. Nicméně hned v dalším utkání se ukázalo, že v letošní sezoně nebude mít nikdo nic jisté a podlehli jsme možná i lehce podceněnému soupeři z Mohelna v poměru 6:4.

Dá se říci, že i další průběh sezony se nesl v podobném duchu, kdy vítězství střídala porážka a sezónu jsme zakončili vzácně vyrovnanou bilancí 11 vítězství a 9 porážek ve dvaceti utkáních. Zajímavostí určitě je, že se čtyřmi týmy (Pokojovice, Stařeč, Vladislav a Mohelno) jsme v čtyřkolovém systému soutěže odešli se dvěmi vítězstvími a dvěmi porážkami, pouze s týmem Náměště jsme dokázali ve vzájemných utkáních třikrát zvítězit.

Za velké pozitivum letošní sezóny považuji především to, že se nám podařilo do týmu zapracovat nové hráče, kteří se ve své první sezoně prezentovali velmi dobrými výkony. Především bych vyzdvihl výkony brankáře Jakuba Zdarsy, který těžil ze svých dřívějších zkušeností a občas v brance doslova čaroval. Dalšími členy, kteří se stali platnými hráči jsou obránci Vlastimil Ježek, Jan Hvězda a Filip Křen a útočníci Jiří Fila, Pavel Kuklík a Tomáš Nestrojil.

Dalším pozitivem letošní sezony byl i fakt, že po několika letech, kdy paní zima neumožnila sehrát na přírodním hřišti buď žádné nebo maximálně jedno utkání, jsme se na domácím hřišti mohli představit divákům z Okříšek i několika okolních obcí 3x. Všichni jsme byli moc rádi, že na naše utkání se chodilo dívat přes sto diváků a doufáme, že jsme se lidem odměnili dobrými výkony, kdy se nám podařilo zvítězit proti Pokojovicím 2:0, Náměšti 3:1 a znovu porazit Pokojovice 4:3. Škoda jen, že plánované utkání proti Starči jsme museli pro jejich "marodku" odložit.

Souhrnem lze tedy říci, že s letošní sezónou panuje spokojenost, i přes několik výsledků, které jsme určitě mohli zahrát jinak - ale pozitiva převažují. Na závěr trochu ze statistik:

Nejproduktivnějším hráčem se stal Jan Novák, který dokázal nasbírat 28 bodů za 19 branek (čímž se stal i nejlepším střelcem) a 9 asistencí. Nejlepším nahrávačem se stal Ondřej Široký, který se podílel na dvanácti brankách.

Pozici nejtrestanějšího hráče si "vysloužil" s 65 trestnými minutami Patrik Netolička, na druhém místě skončil Rostislav Bacher s 59 tr. min. a na třetím místě Ondřej Široký, který dostal 45 tr.min.

Závěrem, ještě jednou děkujeme, všem fanouškům a příznivcům ledního hokeje, některým žákům základní školy, městysi, hasičům při výrobě ledové plochy a odklízení sněhové nadílky a údržbě ledové plochy. Jenom je škoda, že v době hokejových zápasů, si musí hráči hrabat hřiště sami a z dnešní mládeže (řad diváků) málokdo pomůže, aby si hráči mohli odpočinout.