Vytisknout

Zdeněk Matějka jede na vítězné vlně

Zvítězil ve dvou stolnětenisových turnajích za sebou.

Velice úspěšně vykročil do nové sezóny člen oddílu stolního tenisu Sokola Okříšky Zdeněk Matějka, který zvítězil ve dvou po sobě jdoucích turnajích. Minulou sobotu 29. listopadu byl suverénní na turnaji pořádaným Petrovicemi, ale hraný v okříšské sokolovně za účasti 20 hráčů z obou míst. Ve finále zdolat Martina Trojana 3:0, třetí skončil Zdeněk Pilát (OST Sokol) , který prohrál právě jen s oběma finalisty. Mili Brabcová (OST Sokol) postoupila ze základních skupin, ale podlehla v osmifinále Františkovi Valíkovi (hostující za OST Sokol), který byl následně vyřazen ve čtvrtfinále.

O týden později na Mikuláše se hráči sešli na tradičním předvánočním turnaji v Kněžicích, pořádaný místním Orlem za účasti stolních tenistů z Kněžic, Jaroměřic, Opatova a Sokola Okříšek. Hrálo se ve dvou věkových skupinách do 50 a nad 50 let po sedmi hráčích se samostatným hodnocením, dva nejlepší z obou skupin pak postoupili do finálové skupiny o absolutního vítěze turnaje. Zdeněk Matějka odehrál velmi dobře všechny zápasy a bez jediné prohry zvítězil, a to i nad oběma mírně favorizovanými jaroměřickými hráči z mladší skupiny. Zdeněk Pilát získal třetí místo v kategorii nad 50, když v rozhodujícím zápase o finálovou účast podlehl ve vyrovnaném zápase opatovskému Pourovi 1:3. Luboš Pilát pak obsadil ve skupině 5. místo, když některé dobře rozehrané zápasy nedokázal dotáhnout do vítězného konce.