11.7.2015 - Nohejbalový turnaj dvojic

V sobotu 11. července se uskutečnil na hřišti za sokolovnou IV. ročník nohejbalového turnaje dvojic o putovní pohár Sokola Okříšky, kterého se letos zúčastnilo 5 dvojic. Jednou z nich byli domácí Dravci – Bohumil Caha, Jan Sedlák, dále se přihlásily týmy Šervud Třebíč – Petr Bláha Dušan Vostal, Alfíci – Milan Mašek, David Jaša, Číchov – Sofian Lopatář, Luboš Pysk a až ze vzdáleného Tišnova přijela dvojice Zdeněk Jeneš a Michael Novotný.

Po zahájení a rozlosování se hrálo systémem každý s každým a to dvoukolově. Po sečtení bodů proběhla dvě semifinále a poté souboj o 3. místo a finále. Do vyřazovacích zápasů se nedostal těsně tým Alfíků (Milan Mašek, David Jaša), který obsadil 5. místo. Poražení semifinalisté se utkali o bronzovou medaili, kterou vybojovali reprezentanti Číchova Sofian Lopatář a Luboš Pysk, když poměrem 1:2 porazili Šervud Třebíč (Petr Bláha s Dušanem Vostalem). Následovalo finálové utkání o první místo, v němž Dravci Bohumil Caha a Jan Sedlák ve vyrovnaném a těsném utkání vyhráli nad týmem Tišnova (Zdeněk Jeneš s Michaelem Novotným) 2:1 na sety. Putovní pohár tak neodputoval do Tišnova, ale zůstal doma v Okříškách.

Po skončení finálového utkání a občerstvení byli oceněni všichni hráči a předány ceny včetně putovního poháru. Všem účastníkům se turnaj velmi líbil, pouze škoda, že chybělo více účastníků z řad domácích nohejbalistů. Také hráči z Tišnova, kteří odjížděli s pohárem za druhé místo až ve večerních hodinách, byli s turnajem spokojení a ocenili i areál, kde se dá hrát na třech kurtech. Už teď se těší na příští rok, kdy chtějí přijet s více týmy.

Dále organizátoři děkují všem, kteří se na přípravě turnaje podíleli, především sponzorům za podporu: Brusírna Pavel Hroch, J plus Z servis, s.r.o. Křoví, Městys Okříšky, Lukáš voda, topení sanita, Alfa – in Nová Ves, Nápoje Brabec, Auto Lukáš Urbánek, restaurace U Mušketýrů, Hotel Okříšky, Restaurace Bílý dům Hana Kühtreiberová, K-stav Okříšky.

Fotogalerie z turnaje