Sokolský tábor Opatov 2015 - 2. běh

I v letošním roce, již po 33., jsme  se sešli na sokolské chatě v Opatově v termínu 26.7.-8.8.2015.

Po celoročním těšení jak dětí, tak vedoucích, jsme společně sestrojili STROJ ČASU, který nás hned první den přenesl na Divoký Západ.

Kromě setkání s kovboji nás během dalších 12 dnů čekalo setkání s Einsteinem a cestování a čtení v mapách jsme prožili s Marcem Polem. Po Noemově arše jsme se doplavili až do jihlavské zoo a další den nás Stroj času přenesl do antického Řecka, kde jsme změřili síly na olympijských hrách.

Nelehké období středověku jsme zažili společně s Rytíři. Trochu odpočinku a pohody jsme si dopřáli při africké oslavě Velikonoc, na kterou jsme pozvali maminky, tatínky, sourozence, babičky, kamarády..... :)

Stroj času nás také odvál do doby nelítostných a obávaných válečníků Vikingů, kde jsme bojovali o holé životy. Naopak klid a mír přišel s oslavou Štědrého dne, kdy nás v lese na začátku srpna navštívil Ježíšek. :)

Do africké džungle jsme se přenesli, abychom poznali život osiřelého lidského mláděte Tarzana a pomohli mu s bojem s divokými šelmami, a jak používat kámen na rozdělání ohně jsme se naučili v Době kamenné.

Celé cestování Strojem času jsme zakončili pobytem s egyptskou královnou Kleopatrou, kterou jsme společně s rodiči po celý večer bavili.