Sokolský tábor Opatov 2004

Sokolský tábor proběhl v roce 2004 poprvé ve dvou bězích....

Tak zase konečně prázdniny! Volnost, pohoda, ale někdy taky problém, jak vlastně tu spoustu volnosti využít. Ten, koho netěší pobývat na rozpálených ulicích a hřištích, má spoustu dalších možností, jak si prázdninový čas příjemně užít. Koupaliště, rybníky, les, příroda, dovolená u moře s rodiči nebo také pobyt v přírodě bez rodičů se spoustou přátel a kamarádů - letní dětské tábory. Těší nás, že o ten náš - sokolský tábor v Opatově - je stále velký zájem.

Na letošní tábor se v průběhu roku přihlásilo rekordních 64 dětí. Protože jsme přesvědčeni, že menší skupiny dětí se lépe sžijí a ani podmínky sokolské chaty nejsou neomezené, rozhodli jsme se, že poprvé v historii sokolských táborů uskutečníme dva běhy. V loňském roce bylo táborníků 47 a už tehdy bylo zjevné, že je to příliš velký počet.

První běh se uskutečnil ve dnech od 25. července do 7. srpna. Zúčastnily se ho děti od 7 do 15 let. V průběhu 14 dnů hrály celotáborovou hru s názvem "O poklad opatovských figurek". O tuto hru a všechny další činnosti dětí v táboře se starala skupina vedoucích – Tereza Petráková, Radka Zmátlová, Patrik Netolička a Pavel Ferdan.

Šifru, která ukrývala místo pokladu, se nakonec podařilo rozluštit všem čtyřem družinám, a tak si mohli všichni táborníci pošmáknout na sladké odměně, kterou přichystala táborová kuchyně - Hanka Zelená, Jaša Bartoňková, Michal Ferdan a Jirka Ježek.

Počasí nám vyšlo krásně – pršelo pouze jeden den, a to jen dopoledne. Kromě spousty her, zábavy, zpívání u večerního táboráku, si děti mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchovek, potěžkat šermířské zbraně, svézt se ve vojenských vozech UAZ a také se zblízka podívat na hasičskou techniku okříšského sboru. Nepříjemnou změnou bylo letošní koupání v rybníku Jinšov. Chladnější voda a neupravené břehy nám ale náladu nezkazily! V minulých letech jsme totiž byli zvyklí chodit do Vidláku. Ten byl ale loni vypuštěn a byla provedena oprava hráze a celkové odbahnění. Tak snad příští rok už bude zase koupání parádní.

Druhý běh začal v neděli 15. srpna a byl ukončen slavnostním táborovým ohněm 24. srpna. Program na tomto běhu zajišťovali Míša Nováčková a Petra a Milan Zmátlovi. V kuchyni kralovala Ema Dokulilová s pomocníky Majkou Růžičkovou, Petrem Brabencem a Michalem Kožinou.

Prázdniny jsou už za námi, vzpomínky na krásné dny prožité na sokolském táboře v Opatově a v nádherné okolní přírodě zůstávají! A kdo bude chtít, může jet příští rok na sokolskou chatu s námi! My se těšíme už teď!!!

Za všechny Iva Tomšíčková

2004 tabor Opatov 02  2004 tabor Opatov 01