27.12.2014 - Vánoční turnaj smíšených dvojic v badmintonu

Vánočnímu badmintonu vládli manželé Rampírovi

Druhý letošní badmintonový turnaj se hrál v sokolovně v sobotu 27. prosince. Soutěž měla dokonce mezinárodní punc, zúčastnilo se ho 13 dvojic, z toho 11 domácích, jedna z Třebíče a jedna kombinovaná - Přibyslavice/Anglie.

Po přivítání a seznámení účastníků s pravidly turnaje a hracím systémem byly startující dvojice rozděleny do tří skupin. Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, poté se pokračovalo klasickým vyřazovacím pavoukem, do kterého postoupili všichni účastníci. Z vyřazovacích bojů vzešla čtveřice semifinalistů, která se utkala o místa na stupních vítězů.

V prvním semifinálovém souboji porazili manželé Rampírovi dvojici Jewell - Pacholíková, ve druhém zvítězil pár Lukeš - Valentová nad manželi Brabcovými. V zápase o třetí místo byla úspěšnější dvojice Jewell - Pacholíková a pomyslná bronzová medaile tak poputuje až za Kanál. Finále zaslouženě vyhráli manželé Rampírovi nad párem Lukeš - Valentová a odnesli si tak palmu vítězství.

V průběhu turnaje panovala pohodová atmosféra, účastníci si mohli vyzkoušet stolní tenis, připravené bylo i občerstvení a kdo se nezahřál na kurtu, ten to mohl dohnat výtečným svařákem.

Fotogalerie z turnaje